خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به کشتار شیعیان در پاکستان گفت:جنس جنایتی که در پاکستان صورت می گیرد همان جنس جنایتی است که در سوریه انجام می شود و قطعا دست مرتجعین خائن عرب که خودشان می دانند چقدر پول در عرصه کشتار مسلمانان و ایجاد تفرقه مذهبی خرج می کنند، است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمد خاتمی در خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران با اشاره به فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اظهار داشت: آمریکا در سی و چهار سالی که از انقلاب می گذرد هر توطئه ای که از دستش برمی آمد علیه انقلاب به کار گرفت که از جمله آن جنگ قومیت ها، جنگ تحمیلی، ترورهای کور، کودتاها و دهها توطئه دیگر است، اما این انقلاب اسلامی خم به ابرو نیاورد و مثل سرو قامت کشیده ایستاده است.

وی فتنه 88 را از جمله توطئه های آمریکا خواند و گفت: فتنه 88 دقیقا از بیرون دیکته شده بود و در داخل اجرا می شد.

خاتمی ادامه داد: من پس از حماسه 9 دی با خود گفتم دیگر نیازی نیست در این عرصه ها ما وارد شویم، اما طی یکی دو هفته گذشته به یک تحلیل هایی برخوردیم که احساس کردیم اگر وارد نشویم شما نمازگزاران و کسانیکه حماسه 9 دی را آفریدید، بدهکار می شوید و سران فتنه طلبکار شوند این خیلی گزنده است که هنوز سه سال از حماسه 9 دی نگذشته، مردمی که آن افتخار را آفریدند و در یک گردنه سخت انقلاب را نجات دادند بگویند، نه اینها سران فتنه نبودند.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران اظهارنظر در این کشور آزاد است قرار نیست بگوییم هر کسی باید مثل ما فکر کند معتقدیم اظهار نظر آزاد است حرفشان را بزنند و چه بسا شخصیتی حرفی بزند که ما حرفش را قبول نداشته باشیم اما بزرگی او را قبول داریم و چه بسا تذکر ما برای این است که بزرگی اش محفوظ بماند.

 خاتمی تصریح کرد: بعضی این حرف ها اصلا برای این طلبه ناچیز قابل تحمل نیست. اینکه کسی بگوید سران فتنه آدم هایی نجیب، شریف، مومن و متدین بودند، تصدیق می فرمایید که حرف بسیار بسیار نادرستی است.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان با اشاره به تعبیرات مقام معظم رهبری در خصوص فتنه گفت: آقا فرمودند فتنه این است «کسانی با ظاهر صلاح بیایند و باطن دشمنی، فضا را آلوده کنند» همان که مولای ما امیرالمومنین(ع) در خطبه 93 از نهج ابلاغه فرمود.

وی ادامه داد: پس فضای غبارآلوده، فضای فتنه است. آیا در فتنه 88 فضا غبارآلوده شد یا نشد؟ هیچکس نمی تواند بگوید فضا غبارآلود نشد معتقد نیستیم که هر کسی به خیابان آمد معاند بود معتقدیم برای بعضی ها نادرست فضا را جلوه داده بودند اما بعضی های دیگر هدایت می کردند.

خطیب جمعه تهران با اشاره دروغ های مطرح شده در فتنه 88 افزود: یک دروغ موضوع تقلب در انتخابات بود و همه آمریکایی ها از آن حمایت کردند همچنین سران کشورهای استکباری از آن حمایت کردند اما خود فتنه گران در اعترافاتشان گفتند که ما سندی برای تقلب نداشتیم می خواستیم مردم را تحریک کنیم.

خاتمی ادامه داد: در یکی از بیانیه ها یکی از سران فتنه به صراحت گفت سرانجام شورای نگهبان با چشم بستن بر روی انبوه تقلب ها، انبوهی که نتوانستند به عدد انگشتان دست آن را ثابت کنند، دهمین انتخابات ریاست جمهوری را تایید کرد.

وی خاطر نشان کرد: خودشان بعدها گفتند تقلب رمز اغتشاش بود.

امام جمعه موقت تهران به تهمت تجاوز به زندانیان از سوی فتنه گران اشاره کرد و گفت: این تهمت را یکی از سران فتنه گفت و به اندازه خودش آب به آسیاب دشمنان ریخت اما هیچگاه نتوانست آن را اثبات کند. قوه قضائیه هیات سه نفره ای تشکیل داد که با فراغت بال حرف هایش را شنیدند اما نتوانستند آن را ثابت کنند. کمیسیون اصل 90 هیاتی را تعیین کرد اما نتوانستند آن را اثبات کنند تا امروز هم نتوانسته. متاسفانه همان روزها بعضی از هم پالگی های فتنه گران گفتند و اظهار تاسف هم کردند اما این یک تهمت بزرگ به نظام بود.

خاتمی خاطر نشان کرد: گفتند که دختری را گرفته و شکنجه کرده اند و بدنش را سوزانده اند و در بهشت زهرا دفنش کردند مجلس فاتحه برایش گرفتند و یکی از سران فتنه هم رفت و اشک تمساح ریخت آن دختر خودش آمد در تلویزیون گفت من تعجب می کنم سوختن و سوزاندن یعنی چه؟

وی گفت: من معتقدم هر یک از این دروغ ها کافی بود بر اینکه فتنه و سران فتنه تا ابد سر بلند نکنند اما تعجب می کنم هنوز سه سال نگذشته بعضی ها می گویند اینها سران فتنه نیستند.

خطیب این هفته تهران به استفاده ابزاری فتنه گران از مردم اشاره کرد و افزود: 40 میلیون نفر در انتخابات شرکت کردند که این حضور 85 درصدی سرمایه عظیم برای این ملت بود، آمدند سرمایه این ملت را به آتش کشیدند بخاطر تشنگی قدرتشان، بعد خود را نماد مردم تلقی می کنند، خودشان تمکین نمی کنند دولتی را که از رای مردم برآمده است می گویند مردم تمکین نخواهند کرد.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان درخواست ابطال انتخابات را بدعت خواند و بیان کرد: یکی از سران فتنه به صراحت گفت هیچ راهی جز ابطال انتخابات باقی نمانده است در حالیکه خود فتنه گران روزی روزگاری در راس حکومت بوده اند، بعدها گفتند 500 هزار تقلب امکان دارد، 700 هزار تقلب امکان دارد نه فاصله 11 میلیونی. اما ما می گوییم حتی یک تقلب هم در شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیست خودشان گفتند و اعتراف می کنند اما همچنان در بدعت ابطال انتخابات دمیدند برخی هم که تقلب و ابطال را نمی گفتند از رفراندوم حرف می زدند.

خاتمی خاطر نشان کرد: آن تعریفی که رهبر انقلاب از فتنه داشت دقیقا بر فتنه سال 88 تطبیق دارد. رهبر انقلاب فرمودند «اگر کسانی بخواهند قانون را زیر پا بگذارند خواسته یا ناخواسته مسئول خون ها، خشونت ها و هرج و مرج خواهند بود.»

وی به حوادث رخ داده در جریان فتنه 88 از جمله کشته شدن تعدادی از جوانان، ایجاد شورش و التهاب در کشور، حمله به مسجد و به آتش کشیدن مسجد لولاگر، حمله به عزاداران حسینی، تبدیل مناسبت های ویژه دینی به میتینگ علیه نظام در روزهای قدس، 13 آبان و 16 آذر، شکستن قبح ارتباط با بیگانگان، اجماع تمام گروهک های ضد انقلاب علیه نظام، اشاره کرد و خطاب به کسانیکه درباره فتنه گران اظهارنظر کردند، گفت: دوستانه از برخی عزیزان می خواهم با این همه آیا شما همچنان شک دارید که اینها سران فتنه هستند یا نه؟ آیا تردید دارید؟ حتما قیامتی در کار است و حتما باید پاسخگو باشیم اما پاسخگوی همه رفتارمان.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران ادامه داد: قرآن می فرماید «حرف درستی که دشمن سوءاستفاده می کند را هم نباید زد» اما یهودیان سوءاستفاده کردند حرف درستی که دشمن سوءاستفاده می کند را نگویید تا چه رسد به حرف نادرست. اگر نمی دیدم که تطهیر فتنه گران جریان شود، این موضوع را مطرح نمی کردم اما احساس خطر می کنم می بینم روزی روزگاری شما مردم بدهکار می شوید و چون ما همراه شما هستیم از هم اکنون از شما دفاع می کنیم و می گوییم شما درست عمل کردید، با بصیرت وارد میدان شدید.

وی با اشاره به فرارسیدن یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: انشاءالله تظاهرات 22 بهمن امسال مدخلی باشکوه برای حضور شکوهند در انتخابات سال 92 باشد. از شما مردم حماسه ساز انتظار حضور باشکوه در این عرصه است.

خاتمی با اشاره به شرکت مردم در انتخابات پس از انقلاب اسلامی و انتخاب نوع حکومت یادآور شد: مردم تاکنون بیش از 30 بار پای صندوق رأی آمدند که در همه انتخابات حضور باشکوه بوده، قانونی بوده، در زمان خود انجام گرفته، سالم برگزار شده و فضا، فضای رقابتی و آزاد بوده است. مقام معظم رهبری هم در همه این عرصه ها پیشگام بوده اند. انتخابات ما همیشه آزاد بوده است.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان گفت: از آن زمانی که رهبر انقلاب فرمود شعار انتخابات آزاد، پر کردن جدول دشمن است. اینها بر روی همین کلمه تمرکز کردند، بدبخت های آواره و ذلیل خارج از کشور که ارزش ندارد اسمشان را ببرم. برخی از فتنه گران هم گفته اند اگر ما هم بیرون بودیم، کمپین انتخابات آزاد را تشکیل می‌دادیم، اما بدانید به حدی منفور این ملت هستید که هرچه بگویید مردم ضد آن عمل می کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حضور رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی در هفته گذشته اشاره و تصریح کرد: حضور آقای رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی از پدیده های مثبت دوران ریاست جمهوری ایشان بود. این حضور در فضایی صمیمی و با ادبیاتی دوستانه بود. مردم مشکل دارند و می خواهند مشکل تورم و گرانی برطرف شود که این مشکل جز با همدلی سران سه قوه بخصوص قوه مجریه و مقننه امکان نخواهد داشت. همدلی و هم افزایی آنها به حل مشکلات مردم کمک می کند.

خطیب این هفته تهران ابراز امیدواری کرد: در ادامه این دولت و دولت های بعدی هم همین سبک دنبال شود و مسئولان بدانند که مردم از دعواهای رسانه ای مسئولان رنجیده هستند و رنجیده می شوند.

خاتمی در بخش دیگری از سخنان خود به کشتار وسیع مسلمانان در پاکستان و عراق اشاره کرد و افزود: این کشتارها دل همه مسلمانان را می آزارد، خصوصا کشتار کسانیکه با افتخار می گویند لبیک یا حسین. اینها دقیقا همان هایی هستند که آمریکا در سوریه پول خرج می کنند تا مسلمانان را بکشند یعنی تکفیری ها.

وی ادامه داد: در پاکستان هم همین افراد هستند. آمریکا به شدت دروغ می گوید که با تروریست ها مبارزه می‌کند، آمریکا خود تروریست پرور است و تروریست ها را به سوریه می فرستد. جنس جنایتی که در پاکستان صورت می گیرد همان جنس جنایتی است که در سوریه انجام می شود و قطعا دست مرتجعین خائن عرب که خودشان می دانند چقدر پول در عرصه کشتار مسلمانان و ایجاد تفرقه مذهبی خرج می کنند، است.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با عرض تسلیت به بازماندگان این شهدا گفت: استقامت کنید، مقاومت کنید، انشاءالله پیروزی با شما است و از خداوند نابودی دشمنان اسلام و مسلمین را می طلبیم.

تاريخ : | | نویسنده : nimrooz3 |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.