وزیر راه و شهرسازی برنامه‌های خود برای کنترل بازار مسکن در آستانه فصل جابه‌جایی مسکن تشریح و اعلام کرد: قبل از شروع تابستان 60 هزار واحد مسکن مهر افتتاح می‌شود تا با تزریق این واحدها به بازار، اجاره خانه را تنظیم کنیم.

به گزارش ایسنا علی نیکزاد در حاشیه مراسم بهره‌برداری از سه دستگاه ترن‌ست و 12 واگن مسافری ساخت داخل درباره وضعیت مسکن با توجه به نزدیک شدن به فصل پایان امتحانات و آغاز جابه‌جایی‌ها گفت: با اتمام امتحانات دانش‌آموزان، تا پایان خرداد ماه افتتاح قابل توجهی از واحدهای آماده ساخت در شهرهای جدید پردیس، پرند و اندیشه و دیگر مناطق اطراف تهران خواهیم داشت.

وی با اشاره به تکمیل ثبت‌نام 2560 واحد مسکن ویژه در تهرانسر افزود: سایت‌های دیگر نیز آماده است و مردم در صورت تمایل ثبت‌نام خواهند کرد.

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: 60 هزار واحد مسکن مهر افتتاح می‌کنیم تا قبل از شروع تابستان این واحدها در تب و تاب بازار مسکن تاثیرگذار باشند.

نیکزاد افزود: شب عید از نظر روانی قیمت مسکن را بالا بردند اما قصد داریم برای تابستان با تزریق واحدهای آماده به بازار، اجاره را تنظیم کنیم.

وی گفت: درحال حاضر 400 هزار واحد خالی در تهران داریم. ضمن اینکه شهرداری پروانه ساخت 400 هزار واحد دیگر را طی ماه‌های گذشته صادر کرده است و 400 واحد آماده افتتاح وجود دارد که تمام این یک میلیون و 200 هزار واحد مسکونی در استان تهران می‌تواند بازار مسکن و اجاره و جابه‌جایی‌های تابستان را تحت تاثیر قرار دهد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که دولت و مجلس باید فکری برای خانه‌های مازاد داشته باشند، گفت:‌ همه تلاش ما این است که در سه ماهه تابستان با افتتاح‌های پیش رو، بازار مسکن را کنترل کنیم.

نیکزاد خاطرنشان کرد: در حال حاضر در 20 استان کشور واحدهای مسکن مهر آماده افتتاح هستند که طی سفرهای استانی رییس‌جمهور یا با حضور معاون اول رییس جمهور از هفته آینده افتتاح‌ خواهند شد.

وی افزود:‌ در شهر جدید پرند دو مجموعه 10 هزار واحدی و در شهر جدید پردیس دو مجموعه 3000 واحدی آماده افتتاح داریم.

وزیر راه و شهرسازی درباره فروش واحدهای مسکن مهر پردیس به متقاضیان با پنج میلیون تومان بیشتر از نرخ اعلام شده، گفت: طی بخشنامه‌ای افزایش پنج میلیون تومانی قیمت در برخی واحدها را اعلام کردیم و به جز این، افزایش قیمت دیگری نداریم.

نیکزاد درباره ساخت خانه‌های روستایی نیز گفت: در دولت‌های نهم و دهم ساخت دو میلیون و 160 هزار واحد مسکن روستایی آغاز شد که یک میلیون و 360 هزار واحد آن افتتاح شده و 300 هزار واحد نیمه تمام در حال ساخت است. همچنین 300 هزار واحد دیگر به زودی افتتاح می‌شوند.

وی افزود: در بخش مسکن شهری نیز دو میلیون و 150 هزار واحد طی دولت نهم ودهم در دستور کار قرار گرفت که یک میلیون و 250 هزار واحد آن افتتاح شده است و ساخت یک میلیون و 50 هزار واحد دیگر همچنان ادامه دارد.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر تاثیر نوسان نرخ ارز در افزایش قیمت مصالح ساختمانی و در نتیجه قیمت ساخت و ساز خانه گفت: در توافق با انبوه سازان تلاش کردیم کمترین افزایش قیمت را روی واحدهای در حال ساخت که باید تحویل داده شوند، اعمال کنیم.

نیکزاد یادآور شد: دولت یازدهم باید کار ساخت مسکن مهر را همچنان ادامه دهد زیرا این از مطالبات عمده مردم است.تاريخ : | | نویسنده : nimrooz3 |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.