فارس: تراز عملیاتی بودجه سال ۸۹ کل کشور در پایان بهمن ماه سال گذشته با بیش از 2600500 میلیارد تومان کسری مواجه شده است.

طی ۱۱ ماهه ۱۳۸۹ مجموع درآمدهای عمومی دولت ۲۹۷٬۵۱۱٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ریال بود که در آن سهم درآمدهای مالیاتی از ۶۷ درصد در سال قبل به ۸۰٫۳ درصد افزایش یافت و به همین نسبت از سهم سایر درآمدها کاسته شد.

در این دوره از مجموع واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای، ۳۹۴٬۱۷۹٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ریال (‌۹۹٫۷ درصد) از محل منابع حاصل از نفت و فرآورده‌های آن و ۱٬۱۵۷٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ریال از محل فروش اموال منقول و غیرمنقول بود.

واگذاری دارایی‌های مالی در این دوره ۴۱٬۱۶۸٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ریال بود که در مقایسه با رقم مصوب، ۷۹٫۵ درصد عدم تحقق به دلیل محقق نشدن ۷۴٫۶ درصد وصولی از محل واگذاری شرکت‌های دولتی و عدم تحقق ۱۰۰ درصدی استفاده از موجودی حساب ذخیره ارزی بود.

طی ۱۱ ماهه ۱۳۸۹ ، پرداخت هزینه‌ای‌(جاری) دولت به ۵۴۷٬۳۰۵٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ریال رسید که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۶٫۳ درصد رشد و نسبت به رقم مصوب ۸۱٫۱ درصد تحقق داشت.

پرداخت‌های عمرانی نسبت به دوره مشابه سال قبل با ۴٫۶ درصد رشد ۱۵۶٬۱۲۹٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ریال رسید که ۴۶٫۵ درصد نسبت به رقم مصوب عدم تحقق داشت.

از مجموع تملک دارایی‌های سرمایه‌ای (پرداخت‌های عمرانی) ۷۸٫۷ درصد به صورت ملی و مابقی استانی پرداخت شده است. در این دوره رقم تملک دارایی‌های مالی براساس ارقام خزانه‌داری کل وزارت امور اقتصاد و دارایی معادل ۱۵٬۰۸۳٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ریال بود که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۷۵٫۶ درصد کاهش یافت.

در نتیجه عملکرد بودجه عمومی دولت در پایان بهمن ۱۳۸۹‌، تراز عملیاتی دولت ۲۶۵٬۲۹۱٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ریال کسری داشت. با توجه به خالص واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای، مجموع تراز عملیاتی و سرمایه‌ای با ۲۶٬۰۸۵٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ریال کسری مواجه شد که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۷۶ درصد کاهش نشان می‌‌دهد..... / تحلیل : عصر ایرانتاريخ : | | نویسنده : nimrooz3 |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.