قیمت شیر , شیر

 

 

در حالی كه بازار شیر خام و لبنیات نابه سامان بوده و وزارت تجارت رسیدگی به این اوضاع را منوط به نظریه وزارت كشاورزی درباره چگونگی عرضه شیر خام دانسته است، معاون وزیر كشاورزی تصریح كرد: این وزارتخانه هیچ مسوولیتی برای اعلام قیمت تمام شده شیر خام نداشته و اعتباری ندارد به شیر یارانه بپردازد.

سعادت الله عباسی معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد كشاورزی در گفت وگو با خبرنگار دامپروری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تصریح كرد: پس از حذف یارانه شیر طبق مصوبه ستاد هدفمندی یارانه ها قیمت تمام شده شیر خام، صنایع لبنی و همچنین نرخ محصولات برای مصرف كنندگان را كمیته های استانی به ریاست استاندار باید تعیین كند.

وی گفت: به سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان نیز مكاتبه شده است كه وزارت جهاد كشاورزی هیچ مسوولیتی برای اعلام قیمت تمام شده شیر خام ندارد.

این درحالی است كه علیرغم اعلام سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولید كنندگان كه با فروش شیرخام ۶۰۰ تومانی و افزایش قیمت محصولات لبنی برخورد می شود، قیمت ها همان قیمت های گران شده هستند كه پاسخ وزارت صنعت، معدن و تجارت به این وضعیت این است كه هنوز وزارت جهاد كشاورزی پاسخ مكاتبات آن ها را نداده و سیاستش در مورد شیر خام را اعلام نكرده است.

معاون وزیر جهاد كشاورزی درباره ی كاهش قیمت تمام شده شیر خام، اظهار كرد: باتوجه به اینكه بخشی از علوفه موردنیاز صنعت دامپروری وارداتی است و قیمت های جهانی افزایش یافته، تسهیلات برای تامین علوفه پرداخته شده است.

عباسی در پاسخ به كم بودن میزان تسهیلات كه نتوانسته باعث كاهش قیمت علوفه شود، تصریح كرد: اگر این اعتبار پرداخت نمی شد علوفه از قیمت فعلی گران تر می شد و پرداخت ۱۰۰میلیارد تومان یارانه برای تامین علوفه باعث شد قیمت نهاده های دامی گران تر از میزان فعلی نشود.

وی گفت: برای كاهش هزینه های تمام شده تولید، اصلاح ساختار گاوداری های شیری در نظر گرفته شده است كه بدین منظور طبق قانون هدفمندی یارانه ها ۱۰ هزار واحد دامداری طی پنج سال باید اصلاح ساختار شوند.

معاون وزیر جهاد كشاورزی اعلام كرد: برای اصلاح ساختار و تجهیز تاسیسات دامداری ها كه منجر به كاهش هزینه ی تمام شده و افزایش كیفیت شیر خام تولیدی می شود ۳۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه در نظر گرفته شده است.

عباسی درباره بالا بوده قیمت تمام شده شیر خام در كشور و سیاست حمایتی وزارت كشاورزی در این زمینه، اعلام كرد: وزارت جهاد كشاورزی اعتباری ندارد كه یارانه به شیر اختصاص دهد..... /  خبرگزارى ايسنا

 تاريخ : | | نویسنده : nimrooz3 |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.