اولین روز بهمن سال ۸۷ ماموران پلیس کرج از طریق مرکز فوریت‌های پلیس از درگیری مرگبار در یکی از محله‌های این شهر باخبر شدند.

مأموران پلیس با حضور در محل حادثه با جسد پسر جوانی به نام محمد روبرو شدند که بر اثر اصابت ضربات متعدد چاقو به سینه‌اش به قتل رسیده بود.

ضارب محمد هم که پویا نام داشت قبل از اینکه موفق به فرار شود، توسط شاهدان و اهالی محل دستگیر شده بود.

با اعتراف متهم به ارتکاب قتل،‌ قرار مجرمیت وی به اتهام قتل عمد صادر و پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد

جلسه محاکمه متهم سال گذشته در شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد و در نهایت، قضات این شعبه حکم به قصاص متهم دادند. پرونده با اعتراض متهم به دیوان عالی کشور فرستاده شد که قضات دیوان عالی حکم قصاص را تایید کردند.

بعد از ارجاع مجدد پرونده به دادگاه کیفری،‌ این پرونده به واحد اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران ارسال شد که مدتی قبل از اجرای حکم، مادر مقتول با مراجعه به دادسرا اعلام کرد که از اعدام قاتل فرزندش منصرف شده است.

او به قاضی اجرای احکام گفت که چند شب قبل پسرم به خوابم آمد و از من خواست قاتلش را ببخشم.

با اعلام رضایت مادر مقتول و رهایی قاتل از مجازات اعدام، پرونده برای رسیدگی به جنبه عمومی جرم به شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

جلسه محاکمه دوشنبه گذشته برگزار شد که متهم بار دیگر درباره علت و نحوه وقوع درگیری منجر به قتل گفت: برای دیدن دوستم از خانه بیرون رفتم اما وقتی به مغازه‌اش رسیدم او را ندیدم. می‌خواستم برگردم که با دو پسر جوان روبروشدم.

وی ادامه داد: یکی از آنها زیر لب حرف نامربوطی زد که خیلی عصبی شده و جوابش را دادم. اما همین موضوع موجب درگیری ما شد و لحظاتی بعد هم دو تن دیگر از دوستانشان به کمک آنها آمده و با من درگیر شدند. در حالی که به شدت از آنها کتک خورده بودم کاردی که همراه داشتم از جیبم درآورده و در هوا بی‌هدف می‌چرخاندم. اما ناگهان به قلب یکی از آنها خورد و او غرق در خون روی زمین افتاد. این قتل ناخواسته بود و من از ترس کارد را از جیبم بیرون آوردم.

در نهایت متهم بعد از اظهارات متهم، قاضی همتیار ختم جلسه را اعلام و بعد از مشورت با مستشاران دادگاه، متهم را به ۵ سال حبس با احتساب ایام بازداشت و تعلیق ایام باقی‌مانده محکوم کرد که با توجه به این حکم، متهم به زودی از زندان آزاد می‌شود.... / فارستاريخ : | | نویسنده : nimrooz3 |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.