سعود الفیصل , عربستان سعودی , سیاست دولت ایران

 

سیاست دولت ایران این است که ملت خود را قانع کند کشورهای جنوب خلیج فارس، کشورهای دشمن هستند!

وزیر خارجه عربستان از ایران خواست به سوریه نصیحت کند و در کنار ریاض قرار بگیرد.

به نقل از روزنامه العرب چاپ لندن، سعود الفیصل همچنین در پاسخ به سؤالی درباره همکاری تسلیحاتی روسیه، چین ، ایران و حزب الله با سوریه گفت: امیدوارم آنها، دولت سوریه را نصیحت کنند. ما خواهان حمایت از ملت سوریه هستیم. می خواهیم ملت سوریه، آزادی خود را به دست بیاورد. امیدواریم این کشورها هم به ما بپیوندند تا حکومت سوریه را نصیحت کنیم.

سعود الفیصل وزیر خارجه عربستان سعودی این سخنان را در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با عبداللطیف الزیانی دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس در ریاض مطرح کرد.

فیصل همچنین مقایسه حوادث سوریه با حوادث منطقه قطیف در شرق عربستان سعودی را رد کرد و گفت: آیا شنیده اند که در قطیف قتل عام صورت بگیرد. چگونه می توان میان این دو را مقایسه کرد؟

شهر شیعه نشین قطیف در ماه های اخیر شاهد اعتراضات برای رفع تبعیض از شیعیان و دست یابی به حقوق مساوی اقتصادی و سیاسی بود. این اعتراضات با سرکوب نیروهای دولتی روبه رو شد.

وزیر خارجه عربستان اضافه کرد: در قطیف، اغتشاشگرانی، اندک و تنها نماینده خود هستند و با ایران همکاری می کنند. آنها به اغتشاشگری، دست می زنند. دولت عربستان سعودی میان شهروندان خود، تبعیض قائل نیست!

فیصل ضمن مخالفت با قطع روابط کشورهای جنوب خلیج فارس با ایران گفت: کشورهای جنوب خلیج فارس خواهان شر و بدی برای ایران نیستند. در هنگام انقلاب در ایران، خوشبین شدیم اما متاسفانه هم اکنون وضعیت، فرق کرده است.

وزیر خارجه عربستان سعودی ادامه داد: شاهد حملات علیه کشورهای جنوب خلیج فارس در رسانه های ایران و تلاش هایی برای سیاه نمایی درباره مردم کشورهای عربی جنوب خلیج فارس در میان ملت ایران هستیم. رسانه های ایران به صورت آگاهانه به دنبال تخریب و سیاه نمایی علیه مردم کشورهای عربی جنوب خلیج فارس نزد افکار عمومی خود هستند. سیاست دولت ایران این است که ملت خود را قانع کند کشورهای جنوب خلیج فارس، کشورهای دشمن هستند!

وی همچنین مدعی شد: ما شاهد دخالت ایران در سه جزیره اشغالی امارات، بحرین و دخالت در عراق هستیم.

سعودالفیصل همچنین خبر داد که ملک عبدالله پادشاه عربستان تاکنون سه مرتبه با بشار اسد رئیس جمهور سوریه تلفنی گفت وگو کرده و از او خواسته بود تا روند عملکرد راتصحیح کند.

پادشاه عربستان سعودی همچنین به اسد گفته بود اگر برنامه ای برای بهبود وضعیت مردم سوریه ندارید ، این فرصت را در اختیار دیگری قرار بدهید.../عصرایرانتاريخ : | | نویسنده : nimrooz3 |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.