باآموزش نيروي انساني ضعف دولت در...

 

معاون حقوقي رييس‌جمهوري:

با آموزش نيروي انساني ضعف دولت در دفاع را برطرف کنيم

تهران- معاون حقوقي رييس جمهوري يکي از معضلات دولت را ضعف در دفاع ارزيابي کرد و گفت: اين بخش بايد به وضعيت قابل دفاعي برسد به گونه اي که در اين راستا بايد در آموزش نيروي انساني بکوشيم تا شاهد بهترين بهره‌وري باشيم.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار سياسي ايرنا فاطمه بداغي معاون حقوقي رئيس جمهور در اولين همايش گردهمايي مشاوران حقوقي و امور مجلس استانداري‌هاي سراسر کشور که صبح امروز در وزارت کشور برگزار شد، اظهار داشت: اگر محوري ترين شعار دولت نهم عدالت محوري باشد، قطعا حقوقي ها به دست توانمند خود مي توانند اين عدالت را محقق سازند بنابراين نقش آنان بسيار جدي است.

وي با بيان اينکه در معاونت حقوقي رياست جمهوري راهبردهاي مختلفي را تعريف کرده ايم، گفت: اولين راهبرد اهتمام به حفظ حقوق ملت يا همان حقوق شهروندي است.

بداغي با يادآوري آغاز به کار خود در معاونت حقوقي رياست جمهوري ادامه داد: توصيه رئيس جمهور در آن هنگام بر قانون محوري و قانون مداري بود به اين ترتيب که ايشان تاکيد داشتند، رعايت حقوق مردم بايد تعريف شما از قانون باشد.

معاون حقوقي رياست جمهوري همچنين گفت: نهادينه کردن مفهوم حقوق شهروندي در دستگاه هاي دولتي و تکريم حقوق شهروندي بايد سرلوحه کارهاي ما باشد لذا مردم در مراجعه به مراجع حقوقي بايد احساس کنند که اين مکان‌ها مامن آنهاست.

وي با بيان اينکه واحدهاي حقوقي بايد نقش ميانجي و مصالحه کننده را براي خود تعريف کنند، افزود: اين واحدها بايد از اين مهم پاسداري کنند.

بداغي در ادامه حمايت از دولت و اموال دولتي را راهبرد ديگر معاونت حقوقي برشمرد و تصريح کرد: بايد در اين مسير نيز به خوبي گام برداريم لذا شايسته نيست در پست سازماني منتقد دولت باشيم و اين اصول را رعايت نکنيم.

معاون حقوقي رياست جمهوري ادامه داد: توجه به حمايت از اموال عمومي و دولتي نيز بايد مد نظر قرار بگيرد به گونه اي که بايد تمام اموال دولتي در کشور مسجل و مشخص شوند.

وي در ادامه يکپارچه سازي سازمان حقوقي دولت را يکي ديگر از راهبردها خواند و اظهار داشت: سازمان حقوقي دولت بايد يکپارچه، تابع اهداف معين و داراي وحدت رويه باشد به اين ترتيب که بايد اختلافات حقوقي بين دستگاه ها کاهش يابد.

بداغي افزود: نبايد اختلافات داخلي منجر به تضييع حقوق مردم و اهداف بلند جمهوري اسلامي شود.

وي با بيان اينکه آسيب شناسي قوانين و تنظيم لوايح و مشارکت در تدوين مقررات درست، بهنگام و غير تکراري ضروري است و توجه به قوانين و مقررات يکي ديگر از رسالت‌هاي مشاورين حقوقي است، گفت: اين کار به طور پرشتاب در حال انجام است و انتشار صدها کتاب در اين حوزه از کارهاي بسيار مهمي است که در معاونت حقوقي انجام شده و در کل کشور بي بديل است.

وي خطاب به مشاورين حقوقي استانداري‌هاي سراسر کشور، افزود: ارتباط منظم با دولت الکترونيک مي تواند در به‌روزرساني اطلاعات و آشنايي شما با مقررات دولتي بسيار موثر باشد.

بداغي تصريح کرد: در حوزه ماموريت‌هاي استاني چند کارگروه استاني داريم که اميدواريم با حرکت بيشتري به کار خود ادامه دهد.

معاون حقوقي رياست جمهوري خاطرنشان کرد: مستندسازي اموال دولتي و توجه به حفظ بيت المال بايد بسيار جدي مورد توجه قرار بگيرد.

وي ادامه داد: به آيين نامه حل اختلاف نيز بايد توجه شود به اين ترتيب که معتقديم اختلاف بايد در همين مقطع مرتفع شود و کمتر به سطوح عالي ورود پيدا کند.

بداغي يکي از معظلات دولت را در امور دفاع ارزيابي کرد و گفت: علاوه بر تقويت اين بخش بايد در آموزش نيروي انساني بکوشيم و چينش را به شکلي انجام دهيم تا بهترين بهره وري را داشته باشيم لذا هدف ما اين است که نيروي انساني را بشناسيم و بر اساس توانايي ها، آنان را طبقه بندي کنيم بنابراين قصد ما حذف نيست.

وي ادامه داد: ساماندهي خدمات حقوقي فرصت مغتنمي است تا بتوانيم نيروي انساني خود را شناسايي و طبقه بندي کنيم و کيفيت دفاع از دولت را ارتقاء بخشيم.

معاون حقوقي رياست جمهوري تصريح کرد: نشست منظم شوراي هماهنگي مديران حقوقي در دستگاه هاي استاني بايد مد نظر قرار بگيرد زيرا اين نشست‌ها مي تواند زمينه تعامل بيشتر با ساير بخش ها را نيز فراهم کند.

وي با تاکيد بر اينکه بايد ارتباط بين معاونت حقوقي دولت و کارشناسان حقوقي دولت بيشتر شود، گفت: هيچ مشکلي نيست که در حوزه حقوقي دولت قابل حل نباشد...../تحلیل:ایرناتاريخ : | | نویسنده : nimrooz3 |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.