ناکامی مسکن مهر ایلام در تأمین اهداف اولیه

 

 

رییس اتحادیه مشاوران املاک ایلام گفت: مسکن مهر در ایلام باعث کاهش اجاره بها نشده است؛ به گونه ای كه حتی امسال در مقایسه با سال گذشته اجاره ها در ایلام۲۰ تا ۳۵ درصد افزایش داشته است.

اردشیر حاتمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، گفت: با اینکه دولت اعلام کرده است که اجاره بها ۷ تا ۹ درصد افزایش پیدا کند، ولی در ایلام امسال در قیاس با سال گذشته۲۰ تا ۳۵ درصد شاهد افزایش اجاره بها بوده ایم.

وی افزود: یکی از اهرم های مقابله با افزایش کرایه ها خصوصاً با راه اندازی سامانه املاک و مستغلات نظارت سازمان امور مالیاتی و گرفتن مالیات بیشتر از افرادی است که اجاره بیشتری می گیرند.

رییس اتحادیه مشاوران املاک ایلام تصریح کرد: اگرچه در چند سال گذشته و با توجه به ساخت و سازهای مسکن مهر، قیمت مسکن غیرتجاری۲۰ تا۳۰ درصد کاهش داشته است، اما در سال۹۰ و پس از هدفمندی یارانه ها قیمت مصالح ساختمانی افزایش پیدا کرده است که به عنوان نمونه قیمت هر آجر که پارسال۱۰۰ تومان بود اکنون به ۲۵۰ تومان افزایش پیدا کرده است.

حاتمی ضمن اشاره به گران شدن مصالح ساختمانی ادامه داد: با توجه به پیوند تنگاتنگ بحث مسکن با حدود بیش از۳۰۰ قلم مصالح و افزایش قیمت آنها مبلغ کنونی وام برای ساخت وساز ناکافی است و به همین دلیل ضروری است که دولت میزان وام را تا مبلغ۴۰ میلیون تومان افزایش دهد.

وی ضمن انتقاد از نحوه اجرای مسکن مهر در ایلام تصریح کرد: مسکن مهر در ایلام از تأمین اهداف اصلی دولت برای طراحی و اجرای آن ناکام بوده است، هدف اصلی دولت از اجرای این پروژه این بود که افراد فاقد مسکن دارای سرپناه شوند، ولی امروز شاهد هستیم که بسیاری از واحدهای مسکن مهر قبل از تحویل ساختمان و اتمام پروژه ساختمانی مورد خرید و فروش قرار می گیرند.

رییس اتحادیه مشاوران املاک ایلام ادامه داد: بعضاً۷۰ یا ۸۰ درصد کارکنان دولت که واجد شرایط دریافت مسکن مهر نبوده در قالب تعاونی های مسکن مهر صاحب مسکن شده و اکنون این واحدها را برای فروش یا اجاره مورد استفاده قرار می دهند.

حاتمی تصریح کرد: بحث مسکن مهر هیچگونه تأثیرمحسوسی بر اجاره بها نداشته و در سال های اخیر با وجود هشدارهای مکرر دولت و این همه ساخت و ساز مسکن مهر و غیر مهر اجاره بها از۲۰ تا ۳۵ درصد افزایش یافته است.

وی در راستای برشمردن مشکلات متعدد مسکن مهر تأکید کرد: مکان یابی مسکن مهر در ایلام نامناسب بوده، ساختن واحدهای مسکن مهر در قالب مجتمع های ۲۴ واحدی سنخیتی با فرهنگ سنتی مردم ایلام ندارد و بهتر این بود که مسئولین با لحاظ کردن شرایط و مختصات فرهنگی مردم ایلام همانند برخی استان ها بر اساس مدل ساختمان های ویلایی ۲ یا ۳ واحدی عمل می کرد.

رییس اتحادیه مشاوران املاک ایلام با اشاره به لزوم نظارت و آگاهی متقاضیان از روند ساخت و ساز واحدهای مسکن مهر تصریح کرد: در بسیاری موارد از مصالح ساختمانی غیراستاندارد استفاده شده تا جایی که اخیراً شاهد رخ دادن مواردی از مشکلات در واحدهای تحویل داده شده بوده ایم. این مسأله ضرورت نظارت ویژه، جدی و بیشتر سازمان نظام مهندسی و مسکن و شهرسازی را چند برابر می کند.

وی در پایان ضمن درخواست از مردم برای مبذول داشتن دقت و داشتن آگاهی کافی هنگام بستن هرگونه قرارداد خرید، فروش و مشارکت گفت: مشاورین املاک طرفدار ارزانی در عرصه اجاره بها، و خرید و فروش هستند و عملکرد برخی افراد دلال و سودجو ربطی به مشاورین املاك ندارد..... /  نقد : خبرگزارى ايسناتاريخ : | | نویسنده : nimrooz3 |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.