عقب نشینی دولت: میراث فرهنگی به تهران بازمی گردد

نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت از تعطیلی چند روزه کشور استفاده کرده و می خواهد در زمان تعطیل بودن رسانه ها این اقدام را انجام دهد.

پژوهشکده و معاونت میراث فرهنگی کشور که چندی قبل به شیراز منتقل شده بود اکنون در حال انتقال از استان فارس به تهران است.

به گزارش مهر، خروج سازمانها و نهاد های مختلف از تهران به استانهای دیگر از جمله برنامه های مهم دولت نهم و دهم اعلام شده بود که در این راستا معاونت میراث فرهنگی و پژوهشکده میراث در سال 89 به فارس منتقل شد.

انتقال سازمانها و معاونت از تهران به استانها با تبلیغات فراوان دولت همراه بود و کارمندانی که برای این انتقال خود را نامزد می کردند تسهیلات مختلفی از جمله استفاده از تسهیلات مسکن، مدارس و دانشگاه برای فرزندان آنان و اضافه حقوق در نظر گرفته شد.

پژوهشکده و معاونت میراث فرهنگی کشور در حالی به فارس و شهر شیراز انتقال داده شد که در همان زمان استانهای دیگر نیز کاندیدای میزبانی از این مجموعه بودند اما با تلاش مسئولان و نمایندگان استان فارس این مرکز به شیراز منتقل شد.

اما طی چند روز گذشته بارها بحث بازگشت این مجموعه از فارس به تهران به صورت غیر رسمی شنیده می شد و حتی از سوی مسئولان میراث فرهنگی کشور به کارمندان معاونت و پژوهشکده میراث فرهنگی حاضر در شیراز اعلام شده که باید کارت حضور خود را در صبح سه شنبه در تهران ثبت کنند.

 

اخطار نماینده فارس به مسئولین میراث فرهنگی

اما نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر، در خصوص انتقال معاونت میراث فرهنگی و پژوهشکده میراث به تهران، گفت: همگی ما تعجب کردیم که چگونه دولت چنین تصمیمی را گرفته است.

جعفر قادری تاکید کرد: اگر این اتفاق روی دهد از تمام توان خود استفاده خواهیم کرد تا بحث تبدیل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را به وزارتخانه به نتیجه برسد.

وی با اشاره به اینکه این گونه رفتارها تحت هیچ شرایطی قابل قبول نیست، تاکید کرد: مگر می شود در یک دولت بحث انتقال ادارات و سازمانها از مرکز به شهرستانها مطرح شود و در همان دولت نیز نهادهای منتقل شده به تهران فراخوانده شود.

 

نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت از تعطیلی چند روزه کشور استفاده کرده و می خواهد در زمان تعطیل بودن رسانه ها این اقدام را انجام دهد.

قادری با اشاره به اینکه اینگونه رفتارهای دولت، بازی با احساسات مردم و بودجه بیت المال است، گفت: تمامی امکانات کشور در مسیر انتقال نهاد ها و سازمانها از تهران به شهرستان ها صرف شد و امروز اگر مجدد این بحث تکرار شود چه کسانی می خواهند پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: این اقدام دولت نوعی بی توجهی به افکار عمومی است.

نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طبق گفته مسئولان میراث کشور، کارمندان معاونت و پژوهشکده میراث فرهنگی حاضر در استان فارس باید صبح سه شنبه در تهران فعالیت خود را انجام دهند، تاکید کرد: به طور یقین با مسئولین انجام چنین کاری از طریق قانون برخورد خواهیم کرد زیرا دلیلی ندارد که بودجه کشور صرف بی برنامگی دولت شود.

قادری یادآور شد: زمانیکه کارمندان این مجموعه به شیراز منتقل شدند تمامی امکانات در اختیار آنان قرار گرفت و امروز قرار نیست که بودجه بیت المال به حدر برود.

وی ادامه داد: اگر دولت کار بدون برنامه برای انتقال این مجموعه از تهران به شیراز انجام داده بود باید پاسخگو باشد و اگر هم که برنامه ریزی و مطالعات در این راستا انجام شده امروز دلیلی به بازگست این مجموعه به تهران وجود ندارد./مهرتاريخ : | | نویسنده : nimrooz3 |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.