دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به سخنان رحیم مشائی معاون رئیس جمهور ضمن درخواست از احمدی نژاد برای برخورد با اینگونه سخنان تاکید کرد: حداقل کاری که آقای مشائی برای عذر خواهی می تواند انجام دهند این است که استعفا دهد .

به گزارش مهر، محمد رضا باهنر که در نشستی که به منظور بزرگداشت روز خبرنگار در دفتر جامعه اسلامی مهندسین برگزار شده بود ، سخن می گفت در مورد اظهارات اسفندیار رحیم مشائی اظهار داشت: در جلسه روز چهارشنبه، مجلس، یک موضع متحد، هماهنگ و قوی داشت که هم در نطق پیش از دستور سخنرانها، تذکرات شفاهی واظهارات غیر مستقیم ریاست محترم مجلس اعلام شد و بیانیه 200 نفر از نمایندگان در این مورد نیز موید آن بود.

وی با بیان اینکه در ابتدا فکر می کردیم سخنان رحیم مشائی سهوا و استفاده اشتباه از کلمات بوده است و می خواستیم با حسن ظن با آن برخود کنیم تصریح کرد : متاسفانه ایشان با بحث هائی که بعدا کردند مشخص شد که عالما و عامدا و با موضع روشن این صحبتها را مطرح کردند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه این گونه سخنان با توجه مواضع راهبردی نظام جمهوری اسلامی در مورد فلسطین، سخیف است خاطرنشان کرد : با توجه به مواضع راهبردی نظام جمهوری اسلامی، از آغاز نهضت امام (ره) از سال 42 که مسئله انقلاب فلسطین و انقلاب اسلامی ایران همزاد و همراه شدند و از یکدیگر تاثیر و تاثر داشتند، این مسئله یکی از اصولی ترین مواضع جمهوری اسلامی ایران است .

وی با تاکید بر اینکه بر اساس مواضع شفاف انقلاب و نظام ، اسرائیل را به رسمیت نمی شناسیم تصریح کرد: ما ممکن است با کشوری اختلاف داشته باشیم، اما حکومتی را غیر مشروع نمی دانیم  همچنانکه حاکمیت آمریکا را مشروع می دانیم ولی اساسا حکومت اسرائیل را مشروع نمی دانیم.

باهنر با بیان اینکه معتقدیم رژیم صهیونیستی سرزمین فلسطین را غصب کرده است و حکومتی جعلی به وجود آورده است گفت : یک عده از ساکنان کشور فلسطین قبل از حضور صهیونیستها در این کشور زندگی می کردند و در واقع اهل آنجا هستند ولی مهاجران صهیونیست که از سراسر دنیا به این منطقه آمدند در واقع خاک این کشور را غصب کردند،  بر این اساس ما نه ملت اسرائیل را به رسمیت  می شناسیم و نه حکومت اسرائیل را رسمی می دانیم .

وی ادامه داد: حرف آقای مشائی نه ربطی به مسوولیت ایشان داشت و نه وی در موقعیتی است که بتواند سیاستهای راهبردی نظام جمهوی اسلامی ایران را تعریف کند و فکر می کنم ضرورت دارد رئیس جمهور محترم نسبت به این مسئله بی تفاوت نباشند و با کسانی که با تکیه بر مناصب مهم کشور چنین حرفهائی می زنند برخورد جدی کنند.

باهنر تاکید کرد: آقای مشائی به خاط این سخنان باید از ملت ایران عذرخواهی کند و حداقل کاری که می تواند بکند این است که استعفا دهد.  

تاريخ : | | نویسنده : nimrooz3 |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.