عصر ایران – دیدار گرهارد شرودر صدر اعظم سابق آلمان از ایران، با اعتراض رسمی شورای مرکزی یهودیان آلمانی عضو جامعه یهودیان این کشور قرار گرفته است.

به گزارش عصر ایران ، " استفان کرامر" دبیر کل شورای مرکزی یهودیان آلمان در مصاحبه با روزنامه " نیو پرسا" چاپ هانور آلمان با انتقاد از دیدار روز شنبه شرودر با محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران ، گفت: "  شرودر با این اقدام خود به شدت به اعتبار آلمان و دولت این کشور لطمه زد " .

کرامرکه از شرودر خواسته بوده است که برنامه سفر خود را به خاطر مواردی چون احترام به " حقوق بشر" لغو کند،  با اشاره به اینکه شرودر با این دیدار خود ، در حقیقت از شخص احمدی نژاد و دولتش حمایت کرده است ،از صدر اعظم سابق آلمان به شدت انتقاد کرد.

از سوی دیگر روز جمعه هفته گذشته و تنها یک روز پیش از ملاقات شرودر و احمدی نژاد در تهران نیز " اکان فون کلایدن" سخنگوی سیاست خارجی اتحادیه سوسیال مسیحی آلمان ( حزب متبوع آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان ) نسبت به ملاقات شرودر با محمود احمدی نژاد هشدار داده و از وی خواسته بود تا با رییس جمهوری ایران ملاقات نکند.

دست مایه انتقادات این قبیل از مخالفان ،اظهارات  احمدی نژاد درباره نفی هلوکاست و نابودی رژیم اسراییل از نقشه  جهان ذکر شده است.

این در حالی است که پس از اظهارات ریاست جمهوری اسلامی ایران درباره محو صهیونیسم از نقشه ،کشورمان به کرات اعلام کرده است که رسانه ها و محافل سیاسی غربی درباره منظور اصلی رییس جمهوری ایران در به کار بردن عبارت " محو صهیونیست ها"  سوء برداشت دارند ،و افزوده اند که منظور اصلی رییس جمهور ایران در واقع " محو اندیشه صهیونیستی" بوده است،  نه محو انسان های ساکن در فلسطین اشغالی که تابعیت اسراییلی دارند.

با انتقادات برخی از محافل تندروی یهودی در آلمان ،بهتر می توان از دلایل و انگیزه های اظهارات شرودر در هنگام ملاقات با احمدی نژاد سخن گفت : در واقع شرودر با این اظهارات خود درباره " واقعیت تاریخی هلوکاست" و درست نبودن " انکار هلوکاست " می خواسته تا به هنگام بازگشت از کشور در توجیه ملاقات با رییس جمهور ایران برگ برنده ای در اختیار داشته باشد تا بتواند از انتقادات محافل تندروی طرفدار اسراییل در آلمان "جان سالم به در ببرد".
تاريخ : | | نویسنده : nimrooz3 |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.