مدیرکل دفتر آموزش و ارتقای مهارتهای حرفه ای و تربیت معلم با بیان اینکه بیش از 700 هزار نفر از فرهنگیان با مهارتهای هفتگانه مربوط به رایانه را آموخته و بر آن مسلط هستند گفت: اما هنوز بالای 400 هزار نفر از آنها بر این مهارتها آشنایی ندارند.

سید محمد طباطبایی در گفتگو با مهر با بیان اینکه دفتر آموزش و ارتقای مهارتهای حرفه ای تلاش زیادی را در سالهای گذشته برای آموزش علوم پایه رایانه به معلمان داشته و در این زمینه نیز موفق بوده افزود: البته هنوز عده زیادی از معلمان ما با این فناوری روز که نظام تعلیم و تربیت به آن نیازمند هستند، آشنایی ندارند که برنامه هایی را نیز برای حل این مشکل در دست داریم.

پیش از این مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش عنوان کرده بود که دانش آموزان ما در این زمینه از معلمانمان باسوادتر هستند و این نقطه ضعف آموزش و پرورش محسوب می شود.

همچنین برخی از کارشناسان امور آموزشی معتقدند که عقب ماندگی نظام کشور باعث شده تا معلمان قادر به پاسخگویی به نیازهای علمی نوجویانه و نوین دانش آموزان نباشند.

طباطبایی مذاکره با بنیاد ICDL برای گسترش این آموزشها در بین معلمان و در قالب کلاسهای ضمن خدمت را مهمترین این برنامه خواند و افزود: می خواهیم از ظرفیت موجود این بنیاد برای تکمیل آموزشهای همکاران نیز استفاده کنیم اما بخش مهمتر در این زمینه تمرین و ممارست معلمان برای تعمیق آموزشهای داده شده به آنها است.

مدیرکل دفتر آموزش و ارتقای مهارتهای حرفه ای معلمان ادامه داد: در حال تنظیم بخشنامه ای مبنی بر در اختیار قراردادن سایتهای رایانه مدارس در ساعات آزاد به معلمان هستیم تا بتوانند به شکل گروهی آموزشهایشان را به یکدیگر منتقل کرده و سطح دانش خود را افزایش دهند.  

تاريخ : | | نویسنده : nimrooz3 |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.