قائم مقام و معاون سیاسی وزیر کشور با تاکید بر اینکه مجریان انتخابات قطعا آخرت خود را به هیچ کاندیدایی نخواهند فروخت، گفت: هر کاندیدایی که مردم به او رای بدهند و نامش از درون صندوق های رای بیرون آید، رئیس جمهور دهم کشور خواهد بود.

به گزارش مهر، کامران دانشجو قائم مقام و معاون سیاسی وزیر کشور پیش از ظهر امروز در همایش آموزشی انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در سالن 600 نفره وزارت کشور اظهار داشت: قانون تصریح دارد که اداره انتخابات با اتکاء به آراء عمومی است و معمار کبیر انقلاب نیز میزان را رای مردم می دانستند. رهبر معظم انقلاب هم دراین خصوص تاکیداتی داشته اند و مردم سالاری دینی را بهترین راه برای برگزاری انتخاباتی با شکوه و سالم عنوان می کنند. مردم هم در مسیر انتخابات تا کنون سنگ تمام گذاشته اند و در تمامی شرایط پای صندوق های رای آمده اند.

وی افزود: بر خلاف نظر آنهایی که جمهوریت و اسلامیت را جدای از هم می دانند و بر این اعتقادند که به جمهوریت تا کنون کمتر توجه داشته ایم، ما جمهوریت و اسلامیت را از هم جدا نمی دانیم و اسلامیت را روح نظام در کالبد جمهوریت می دانیم.

دانشجو تاکید کرد که اصلا قائل به آن نیستیم که به موضوع جمهوریت تا کنون کمتر پرداخته شده است. مصداق بارز آن هم این است که در تمامی مقاطع پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و در سخت ترین شرایط حتی یک بار هم نشده است که انتخابات به تعویق بیفتد و یا برگزار نشود.بر این اساس نظام جمهوری اسلامی ایران در بحث جمهوریت تا کنون به هیچ عنوان کم نگذاشته است.

دانشجو با بیان اینکه در برخی سال های بعد از پیروزی انقلاب بعضا برای اسلامیت نظام کم گذاشته ایم، تصریح کرد: مثلا در بحث انتخابات بعضا اخلاق اسلامی را رعایت نکرده ایم و این بحث مربوط به جاهایی است که عده ای کارناوالهایی به راه می انداختند که با هیچ الگوی اسلامی همخوانی نداشت.

وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری دهم، گفت: برگزاری یک انتخابات سالم می تواند موجب عزت، اقتدار، انسجام و وحدت هرچه بیشتر نظام جمهوری اسلامی ایران شود.

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه یکی از شاخصه های برگزاری یک انتخابات سالم رعایت اخلاق اسلامی به عنوان شاخص اصلی در تمامی سطوح است، یادآور شد: نه تنهااز طرف مجریان بلکه از طرف تمامی عوامل تاثیر گذار در انتخابات اعم از مردم، رسانه های جمعی، داوطلبان، مسئولان اجرایی، طرفداران و ستادهای انتخاباتی رعایت اخلاق اسلامی یکی از مهمترین ملزومات است.

دانشجو ادامه داد: مردم ما به شعور کامل سیاسی رسیده و بهترین مردم دنیا هستند و حاکمیت اخلاق در انتخابات را به عنوان یکی از اصلی ترین شاخصه های برگزاری انتخاباتی سالم می شناسند و همواره به آن توجه دارند.

وی رقابت را به عنوان یکی دیگر از شاخصه های مهم انتخابات دانست و تصریح کرد: باید شرایطی فراهم شود که کاندیداها  آزادانه برنامه های خود را ارائه دهند و اگر خدای ناکرده کسی دروغگویی کند، به سیاه نمایی بپردازد و شایعه پراکنی کند مردم ناظر هستند و به خوبی متوجه آن خواهند شد؛ اما ما به عنوان مجری انتخابات باید تنها شرایط را فراهم کنیم و هرگز حق نداریم جلوی داوطلبی را بگیریم.

وی قانونگرایی را از دیگر شاخصه های برگزاری انتخابات سالم دانست و یادآور شد: بر این اساس همه اعم از مجری و کاندیدا باید به مر قانون عمل کنند. کاندیداها می توانند بر این اساس برنامه های خود را در هر زمانی به مردم بازگو کنند و ما هم در این راه کمک خواهیم کرد؛ اما انجام تبلیغات در زمان خود خواهد بود.

معاون سیاسی وزیر کشور تاکید کرد: اگر کاندیدایی باشد که به مر قانون عمل نکند و نتواند ستادهای انتخاباتی خود را اداره کند چطور می تواند رئیس جمهوری اسلامی ایران شود و به اداره کشور بپردازد.

دانشجو تاکید کرد: برای ما به عنوان مجری فرقی نمی کند که چه کسی رئیس جمهور دهم شود. ما امانتدار رای مردم هستیم و به هیچ عنوان آخرتمان را به هیچ کس نمی فروشیم و معامله نخواهیم کرد.

وی ادامه داد: مگر می شود بنده معاون سیاسی وزیر کشور باشم و از نظر سیاسی مشی نداشته باشم. اما به عنوان مجری در انتخابات ریاست جمهوری دهم مطمئنا امانتدار رای مردم خواهم بود و قطعا هر که مردم به او رای دهند به عنوان رئیس جمهور دهم ایران اسلامی معرفی خواهد شد.

قائم مقام وزیر کشور با اشاره به بایدها و نبایدهایی که برای انتخابات ریاست جمهوری باید به آن توجه شود، تصریح کرد: نظارت دقیق و عملکرد ستادهای انتخاباتی از سوی کاندیداها، رعایت انصاف و اعتدال در تبلیغات، رعایت صداقت و امانتداری در گزارش ها و اخبار، رعایت اصل بی طرفی از سوی مجریان، مسئولیت پذیری از سوی همه عوامل موثر، پرهیز از تخریب چهره و عملکرد نظام، پرهیز از تخریب شخصیت کاندیداها، پرهیز از تحریک احساسات و حساسیت های قومی و منطقه ای و پرهیز از بی ارزش و بی اثر نشان دادن جایگاه انتخابات مهمترین بایدها و نبایدهای انتخابات ریاست جمهوری دهم است که باید به آن توجه داشت.

وی اظهار داشت: برایند همه فعالیت های ما می بایست افزایش امید به آینده در آحاد ملت ایران باشد. وظیفه وزارت کشور هم تلاش برای برگزاری انتخاباتی سالم و بی عیب و نقص در زمان مقرر و صیانت از آراء مردم است.

دانشجو در پایان با اشاره به راهبرد وزارت کشور در انتخابات ریاست جمهوری دهم آن را تلاش برای مشارکت حداکثری و عمل به مر قانون خواند و گفت:  راهبرد وزارت کشور تبدیل حضور نمادین مردم در راهپیمایی ها به حضوری کمی در انتخابات است که دشمنان نظام جمهوری اسلامی  نمی توانند آن را نفی کنند. بنابراین تمام تلاش ما برگزاری انتخاباتی با مشارکت حداکثری و بر مبنای عمل به مر قانون خواهد بود.تاريخ : | | نویسنده : nimrooz3 |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.