رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: زندان‌های جدید متفاوت‌تر از زندان‌های قبل و با شاخص‌های جدید، وسعت بیشتر و کلاس‌های تولیدی، آموزشی و تربیتی در حال ساختند.

به گزارش شبکه ایران، علی اکبر یساقی در مراسم عملیات اجرایی زندان آمل در روستای آغوزبن این شهر گفت: هم اکنون 130 زندان در کشور وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: عملیات اجرایی زندان‌ها در مکان‌های جدید و در خارج از شهر و با همکاری وزارت مسکن و شهرسازی انجام می‌شود.

یساقی اظهار داشت: هم اکنون مواد مخدری‌ها 50 درصد حجم زندان‌های کشور را اشغال کرده‌اند.

وی همچنین از مراحل انتقال 100 زندان کشور به محدوده‌های خارج از شهر خبر داد و تصریح کرد: این وضعیت هم اکنون مشکلات زیادی را در زندان‌های کشور ایجاد کرده است.

یساقی با بیان اینکه برای کنترل زندانیان مواد مخدری کشور و درمان آنان در دوران حبس طرح «متادون درمانی» در زندان‌های کشور هم اکنون در حال اجراست، افزود: این اقدام باعث کاهش تمایل بسیار زیاد معتادان به سمت مواد مخدر و کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: این طرح را هم اکنون این سازمان با همکاری نیروی انتظامی و شهرداری تهران در تهران آغاز کرده و بر اساس زندانیان مواد مخدر به مراکز درمانی خارج از زندان منتقل و زیر پوشش قرار می‌گیرند.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدمات تامینی و تربیتی کشور در پاسخ به این سئوال که آیا همچنان پرنده‌های پیک، مواد‌رسان در زندان‌ها هستند و اقدامات این سازمان برای جلوگیری چه بوده است، تصریح کرد: متاسفانه ورود مواد مخدر در زندان‌های کشور از مبادی مختلف وجود دارد که این مشکل متاسفانه گریبانگیر زندان‌های تمامی کشورهای دنیا هم هست.

یساقی همچنین گفت: تا زمانی که تقاضای مواد مخدر از سوی زندانی‌ها وجود و این تجارت خانمان سوز همچان رونق داشته باشد، این مشکلات هم وجود خواهد داشت.

وی تنها راه‌حل این معضل را «متادون درمانی» بیان و تصریح کرد: خوشبختانه وزارت بهداشت و درمان هم این اقدام سازمان زندان‌ها را تأیید کرده است.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدمات تامینی و تربیتی کشور خاطر نشان کرد: کشورمان در اجرای این طرح در کشورهای دنیا پیشگام است.  

تاريخ : | | نویسنده : nimrooz3 |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.