رييس ستاد انتخابات استان تهران از شركت 70 درصدي مردم شهرستان و شهر تهران تا ساعت 6 بعد از ظهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) صفرعلي براتلو در جمع خبرنگاران در ستاد انتخابات استان تهران افزود: تاكنون با توجه به حضور گسترده‌ مردم تخلفي رخ نداده و تنها تخلفات جزئي كه در مقابله با حضور گسترده‌ مردم قابل ذكر نيست، رخ داده است.

وي اظهار كرد: تاكنون در شهرستان‌هاي تهران دو ميليون و هفتصد و سي هزار تعرفه و همچنين در شهر تهران دو ميليوني و پانصد و شصت هزار تعرفه مصرف شده است كه اين امر نشان‌دهنده‌ استقبال باشكوه و حضور حداكثري مردم است. بر اين اساس در شهرستان‌هاي تهران تا ساعت 6بعداز ظهر، 70 درصد شركت كرده و در شهر تهران نيز ميزان مشاركت بين 60 تا 70 درصد بوده است.

وي با تقدير و تشكر از مردم بزرگوار و فهيم استان تهران گفت: بر اساس آمار و اطلاعات به دست آمده در اين انتخابات مردم حماسه‌اي بزرگ آفريدند كه اين حماسه همچنان ادامه دارد. ما اميدواريم بتوانيم با كمك همديگر در خدمت مردم شريف و بزرگوار استان تهران باشيم.

معاون سياسي اجتماعي استانداري تهران خاطرنشان كرد: در اين انتخابات براي اين‌كه مردم به راحتي بتوانند آراي خود را در صندوق‌ها بياندازند و همچنين به دليل استقبال كم‌نظير و بي‌سابقه دو كار از ابتداي صبح تاكنون انجام شده است كه يكي از آن شامل حذف كد ملي است و همچنين در شعبه‌هاي پرجمعيت در حد توان به تقويت و ارسال نيروهاي كمكي مبادرت ورزيده‌ايم تا نگراني مردم برطرف شود و همچنين سرعت كار كه به واسطه‌ استقبال خوب مردم و صف‌هاي شلوغ پايين آمده بود، بالا رفت. البته در حال حاضر تجمع و صف‌هاي طولاني در شعب اخذ رأي وجود دارد.

وي افزود: تاكنون علاوه بر تمديد يك ساعته كه تا ساعت 19 انجام شد استان تهران دومين مرحله‌ تمديد را از وزارت كشور درخواست كرد. از مردم خواهشمنديم كه در اين تمديد دوم يعني تا ساعت 8 شب با اين فرض كه اين تمديد آخرين مرحله است نسبت به رأي دادن مبادرت ورزند.

وي توضيح داد: البته بايد به اين نكته توجه شود كه با فرض اين امر كه انتخابات در ساعت 8 شب تمام شود و تمديدي صورت نگيرد اما به دليل وجود صف‌هاي طولاني مطمئنا رأي‌گيري از مردم در داخل شعب از افرادي كه در صف‌ها مانده‌اند به مدت دو ساعت طول مي‌كشد به طور مثال اگر رأي‌گيري در مسجد لرزاده در ساعت 8 تمام شود، مطمئنا رأي‌گيري از مردمي كه در شبستان و حياط اين مجلس تجمع كرده‌اند به مدت دو ساعت ديگر طول مي‌كشد. همكاران ما در تلاشند تا جايي كه امكان دارد با سرعت بيشتري كارهاي خود را انجام دهند.

رييس ستاد انتخابات استان تهران همچنين خاطرنشان كرد: در مجموع استان تهران هيچ مشكل امنيتي گزارش نشده است و روند انتخابات به صورت مطلوب در حال پيش رفتن است. از مردم خواهشمنديم با حضور خوبي كه تاكنون در صحنه داشته‌اند بر سر صندوق‌هاي رأي حاضر شوند؛ چراكه اين امر نوعي پشتيباني از نظام مقدس جمهوري اسلامي است. در اين شرايط هر فردي كه اكثريت آراء را به دست آورد رييس‌جمهور است و افرادي كه به او رأي داده و يا رأي نداده‌اند بايد از اين فرد حمايت و پشتيباني كنند.

وي تأكيد كرد: همه بايد تابع قانون باشيم. البته خوشبختانه در طول 20 شب گذشته شاهد بوديم كه با وجود اين‌كه مردم در ميادين و خيابان‌ها تجمع كرده و از كانديداي مورد نظر خود طرفداري مي‌كردند اما به محض تمام شدن مهلت تبليغات از حضور در خيابان‌ها و تبليغات خودداري كردند به گونه‌اي كه شب گذشته‌ تهران شبي بود كه براي بسياري از افراد قابل تصور نبود؛ چراكه مردم با رعايت قانون به تبليغ نپرداختند.

وي ادامه داد: البته در اين شرايط برخي به دنبال اين هستند كه اين شيريني و موفقيت را به تلخي بيانجامند. اين افرادي كه در زمينه عدم حضور مردم در پاي صندوق‌هاي رأي سرمايه‌گذاري كرده‌اند، هنگامي كه حضور حداكثري مردم را مي‌بينند به دنبال تنش هستند و بعضا بحث تقلب و دعوت در خيابان‌ها را مطرح مي‌كنند. اين كارها با وجود قانون مترقي در كشور و جمهوري اسلامي كاملا منتفي است.

براتلو با تاكيد بر اين‌كه " فرآيند انتخابات در اختيار خود مردم است" گفت: در هر شهرستان و بخش تهران معتمدين انتخابات را برگزار مي‌كنند. اين خود مردم هستند كه مجريان و حتي مكان شعب را تعيين مي‌كنند. بر اين اساس مجريان در شعب اخذ رأي بين 6 تا 7 نفر ناظرين 1 تا 3 نفر و بازرسين 1 تا 2 نفر از خود مردم پيش‌بيني شده است. از سوي ديگر نمايندگان كانديداها در شعبه‌هاي مختلف حضور دارند و بر امر انتخابات نظارت مي‌كنند. اين فرآيند تا تجميع آراء در وزارت كشور ادامه دارد و حتي نمايندگان كانديداها در وزارت كشور نيز حضور دارند اما در اين شرايط برخي به گونه‌اي سخن مي‌گويند كه انگار وزارت كشور رأي‌ها را از مردم جمع مي‌كند و سپس پشت صحنه هر كاري مي‌خواهد با اين رأي‌ها انجام مي‌دهد. اين در حالي است كه همه‌ انتخابات در اختيار مردم است و همين مردم انتخابات را برگزار مي‌كنند و تنها استانداري و وزارت كشور پشتيباني‌كننده‌ انتخابات هستند.

وي خاطرنشان كرد: در استان تهران بيشتر افراد حاضر در سر صندوق‌هاي رأي از فرهنگياني هستند كه در دوره‌هاي مختلف حضور داشته‌اند؛ بنابراين مردم نبايد به سخنان دشمنان و افرادي كه براي رأي آوردن و برخي از مسائل سياسي و جناحي به مسائل ملي متمسك مي‌شوند توجه كنند؛ چراكه ما راي مردم را امانتي در پيش خود مي‌دانيم؛ بنابراين از خود مردم خواسته‌ايم كه در صورت ديدن تخلفي، اطلاع دهند.

وي همچنين با بيان اين‌كه " ستاد انتخابات استان تهران تاكنون مشكل تعرفه نداشته است" گفت: اين ستاد ميزان تعرفه‌ها را در بين شهرستان‌ها و شهر تهران به اندازه كافي پيش‌بيني كرده و تاكنون مشكل تعرفه نداشته است. البته ممكن است در مسجدي تعرفه كم آورده شود كه در اين صورت اين امر خيلي سريع رفع مي‌شود و نگراني در اين زمينه وجود ندارد.

رييس ستاد انتخابات استان تهران همچنين در رابطه با اين موضوع كه برخي از نمايندگان كانديداها مطرح مي‌كنند كه در پاي صندوق‌هاي سيار حضور ندارند و تمهيداتي در اين زمينه براي آن‌ها در نظر گرفته نشده است، گفت: طبق قانون هر كانديدا مي‌تواند نماينده‌اي را براي حضور در پاي صندوق‌هاي رأي معرفي كند. از اين‌رو اگر در پاي برخي از صندوق‌هاي رأي نماينده‌اي وجود ندارد به دليل مشكل ستاد انتخاباتي آن نماينده است كه فردي را معرفي نكرده است براي ما صندوق سيار با صندوق ثابت تفاوتي ندارد. البته برخي از آقايان در روزهاي گذشته شبهاتي در مورد صندوق‌هاي سيار مطرح و اعلام كردند كه در اين دوره صندوق‌هاي سيار زياد شده است اين در حالي است كه اين صندوق‌ها در مجموع پيش‌بيني‌شده كمتر از دوره‌هاي قبل است، ضمن اين‌كه مجريان، ناظرين و نمايندگان كانديداها مي‌توانند سر صندوق‌ها حضور پيدا كنند.

وي افزود: اين آقايان در حالي اين سخنان را مطرح مي‌كنند كه حتي نتوانستند براي همه‌ صندوق‌هاي ثابت نماينده‌اي تعيين كنند و اكنون مي‌گويند كه اجازه داده نشده است، نماينده‌اي در پاي صندوق‌هاي سيار باشد. اين موضوع درست نيست؛ چراكه ما حتي اعلام آمادگي براي حضور همه‌ نماينده‌هاي كانديداها در شهرستان‌ها را اعلام كرديم.

وي خاطرنشان كرد: همچنين برخي از نمايندگان كانديداها در شعب حضور نيافته‌اند از اين‌رو حتي يك مورد هم وجود ندارد كه نماينده‌اي از سوي كانديدايي معرفي شده و براي حضور آن نماينده در سر صندوق‌هاي رأي ممانعتي بوجود آمده باشد.

معاون سياسي اجتماعي استانداري تهران همچنين با بيان اين‌كه " از ابتدا تلاش‌شان بر اين بود كه مردم در جريان نقطه نظرات كانديداها باشند" گفت: طبق قانون كانديداها از اول تا بيست خرداد حق تبليغات داشتند و قبل از آن تبليغات ممنوع بود اما همه شاهد بودند كه در بسياري از شهرستان‌ها كانديداها به راحتي به سخنراني مي‌پرداختند و هيچ ممانعتي از سوي ما صورت نگرفت؛ چراكه تلاش ما بر اين بود كه آن‌ها سخنان‌شان را به راحتي بيان كنند. از سوي ديگر همه شاهد بودند كه در شب‌هاي گذشته تمام نيروها تا صبح بيدار بودند و در اين شرايط با وجودي كه برخي از مردم از تجمع‌هاي طولاني ناراضي بودند اما هيچ برخورد خشن و پليسي با تجمع‌كنندگان و تبليغ‌كنندگان صورت نگرفت. تلاش ما براي باز گذاشتن فضا بود و حتي در برخي از مواقع كه شعارهاي تخريب‌كننده‌اي عليه كانديدايي داده مي‌شد دوستان با سعه صدر سكوت كرده و برخورد نمي‌كردند؛ چراكه هدف ما بالا بردن مشاركت حداكثري مردم به عنوان استراتژي نظام و تأكيد مقام معظم رهبري است.

وي با تاكيد بر اين‌كه " همه امكانات استان تهران در خدمت انتخابات است" گفت: تاكنون هيچ گزارشي در مورد ابطال صندوق رأي در استان تهران وجود نداشته است.

وي همچنين به انتقاد از برخي از كانديداها پرداخت و گفت: برخي از كانديداها با هدفي غير از رأي دادن به برخي از شعب سر زدند كه اين امر طبق قانون خلاف بوده و موجب اعتراض شد كه خوشبختانه از اين كار جلوگيري كردند.

براتلو در پايان با بيان اين‌كه " تخلفات جزئي در امر انتخابات صورت گرفته است" گفت: به دليل حضور گسترده مردم اين تخلفات كوچك همچون تبليغ كانديدايي قابل ذكر نيست؛ چراكه مردم از شعور بالاي سياسي برخوردارند و همه‌گونه همكاري و همراهي را انجام مي‌دهند به گونه‌اي كه ما شاهد صحنه‌هاي ديدني‌اي بوديم كه مردم ساعت‌ها زير آفتاب منتظر ماندند تا رأي خود را به صندوق‌ها بياندازند.

تاريخ : | | نویسنده : nimrooz3 |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.