وزیر امور خارجه با انتقاد از اظهارات اخیر مقامات فرانسه درباره انتخابات ریاست جمهوری ایران، گفت: ملت فرانسه، ملت برزگي است ولي امروز گرفتار کوتوله‌های سیاسی شده است كه دستاوردهاي انقلاب این کشور را به حراج گذاشته‌اند.

به گزارش ايلنا، منوچهر متكي که در جمع سفرای خارجی مقیم تهران سخن می‌گفت، در ادامه‌، خطاب به حاضران گفت: من از جانب وزیر امور خارجه فرانسه که همتایم است، به سبب اظهارات سخیف آقای سارکوزی درباره ایران عذرخواهی می کنم.

وي انتخابات ایران را به سبب وجود سازوکارهایی که در نظام مردمسالار دینی وجود دارد، خدشه‌ناپذير خواند و از برخی رسانه‌های غربی و مسئولان این کشورها که اظهارات مداخله جویانه‌ای داشته‌اند، انتقاد کرد و با يادآوري پيشينه تاريك برخي از اين كشورها، از آنان خواست از تعامل نادرست با رويدادهاي ايران خودداري كنند.

وزير امور خارجه افزود: ما در طول 30 سال آموخته‌ايم كه چگونه با فراز و نشيب‌ها كنار بياييم و آن را با يك تدبير خانوادگي و با استفاده از ساز و كارهاي قانوني حل كنيم.

وي با اشاره به مداخلات انگلیسی‌ها در انتخابات ایران، افزود: انگلیس در سه سطح رسانه‌ای، اطلاعاتی و امنیتی از مدتها پیش انتخابات ایران را هدف گرفته بود.

متکی افزود : نخستین خطی که آنها در پیش گرفتند، تحریم انتخابات و القای آن در داخل ایران بود تا کسی مشارکت نکند.

وی افزود: اقدام دوم انگلیسی‌ها اعزام مسافرانی بود که با اهداف خاص اطلاعاتی و امنیتی به ایران می آمدند؛ تعداد این مسافران به حدی افزایش یافت که پرواز معمولی و کوچک خط تهران - لندن به یک هواپیمای بوئینگ 747 تبدیل شد.

وزیر امور خارجه خطاب به مسئولان انگلیسی گفت: دیگر باید این جمله را فراموش کنید که خورشید نمی تابد مگر برای امپراتوری و غروب نمی کند مگر برای امپراتوری انگلیس.

وي گفت: طبيعت توطئه‌گر دولت انگليس به گونه‌اي است كه با سامان دادن 250 سخنراني توسط اساتيد مرتبط با خود در آمريكا،‌ سعي دارد رويكرد اوباما در قبال ايران را نيز تغيير دهد.

وي با تاكيد بر اينكه انگلستان در نقش‌آفريني فتنه‌انگيزانه خويش،‌ مبدع بسياري از دروغ‌پردازي‌ها عليه صنايع هسته‌اي ايران است، افزود: دست فتنه‌گر انگلستان، در همه جاي جهان ديده مي شود.

متکی با اشاره به وقایع اخیر و برخی اغتشاشاتی که پس از انتخابات ریاست جمهوری به وجود آمده است از سفرای خارجی خواست تحلیل های درستی از اوضاع ایران به کشورهای خود مخابره کنند.

وي با اشاره به اخباری که شبکه تلویزیونی فاکس نیوز وابسته به وزارت دفاع امریکا درباره انتخابات ایران منتشر می کند، افزود: شبکه‌ای که همواره بر طبل جنگ می‌نوازد، نمی‌تواند مدعی دموکراسی باشد.

متکی در بخش ديگري از سخنانش رهبران آلمان را گروگان سياست‌هاي تروريستي صهيونيزم معرفي كرد و گفت: سياست‌هاي اين كشور در همسويي با تل آويو تدوين و اجرا مي‌شود.

وي با اشاره به اينكه حمايت آلمان از تروريزم، از جمله حمله‌كنندگان به سفارت ايران،‌ مجالي براي اظهارنظر اين كشور درباره انتخابات شفاف ايران باقي نمي‌گذارد، افزود: آلمان باید خسارت هایی را که عده ای آشوبگر تحت حمایت پلیس این کشور به دفتر نمایندگی ایران وارد کرده اند پرداخت کند.  

تاريخ : | | نویسنده : nimrooz3 |
رپورتاژ
دوره آموزشی سقف های کشسان و کفپوش های سه بعدی
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
حمل نخاله در تهران
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
کیسه پرکن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.